BFC237533112
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237533112
Descrizione:
CAP FILM 1100PF 3.5% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±3.5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1100 pF