BFC237544681
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237544681
Descrizione:
CAP FILM 680PF 5% 2KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 pF