BFC237669273
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237669273
Descrizione:
CAP FILM 0.027UF 3.5% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±3.5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KP/MMKP 376
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.027 µF