BFC237672752
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237672752
Descrizione:
CAP FILM 7500PF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KP/MMKP 376
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 7500 pF