BFC237874184
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237874184
Descrizione:
CAP FILM 0.18UF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP/MKP378
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.18 µF