BFC238041333
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238041333
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP380
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF