BFC238330623
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238330623
Descrizione:
CAP FILM 0.062UF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.062 µF