BFC238343752
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238343752
Descrizione:
CAP FILM 7500PF 5% 1.4KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 1400V (1.4kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 7500 pF