BFC238350473
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238350473
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 5% 1.6KVDC RAD
In magazzino : 1085
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 550V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF