BFC238351123
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238351123
Descrizione:
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 550V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.012 µF