BFC238371122
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238371122
Descrizione:
CAP FILM 1200PF 5% 2.5KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 900V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 pF