BFC238683224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC238683224
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC SCRW
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.894" (22.70mm)
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.732" L x 0.866" W (44.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Ratings -
Series MMKP386
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 425V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF