BFC241833303
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC241833303
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)