BFC246754224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246754224
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.622" (15.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.228" W (12.50mm x 5.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT467
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF