BFC246851825
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246851825
Descrizione:
CAP FILM 8.2UF 10% 100VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.374" W (26.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 8.2 µF