BFC246854105
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246854105
Descrizione:
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1 µF