BFC246854185
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246854185
Descrizione:
CAP FILM 1.8UF 5% 250VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.8 µF