BFC246855394
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246855394
Descrizione:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.291" W (17.50mm x 7.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.39 µF