BFC246868104
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC246868104
Descrizione:
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF