BFC247059102
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC247059102
Descrizione:
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT470
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF