BFC247934155
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC247934155
Descrizione:
CAP FILM 1.5UF 5% 160VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.374" W (26.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.5 µF