BFC247954115
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC247954115
Descrizione:
CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" L x 0.492" W (30.00mm x 12.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.1 µF