BFS500-24
Inventus Power
Prodotto No:
BFS500-24
Produttore:
Inventus Power
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 500W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 4.62" W x 5.62" H (228.6mm x 117.4mm x 142.8mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series BFS500 (500W)
Power (Watts) 500W
Type Linear
Efficiency -
Mfr Inventus Power
Features -
Voltage - Input 105, 115, 125 VAC