Casa / Fuses / BK/GDA-6.3A
minImg
BK/GDA-6.3A
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GDA-6.3A
Descrizione:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
In magazzino : 887
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 48
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.014 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDA
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V