Casa / Fuses / BK/GDB-500MA
minImg
BK/GDB-500MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GDB-500MA
Descrizione:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
In magazzino : 50
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.18
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.26 Ohms
Color -
Approval Agency UL, VDE
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDB
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V