Casa / Fuses / BK/GDC-125MA
minImg
BK/GDC-125MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GDC-125MA
Descrizione:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.063
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.97 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, IMQ
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series GDC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V