Casa / Fuses / BK/GMC-150MA
minImg
BK/GMC-150MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GMC-150MA
Descrizione:
FUSE GLASS 150MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.022
Response Time Medium Blow
DC Cold Resistance 2.555 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, KC-MARK, UL
Current Rating (Amps) 150 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GMC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V