Casa / Fuses / BK/S501-6.3A
minImg
BK/S501-6.3A
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/S501-6.3A
Descrizione:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 48
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series S501
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V