Casa / Fuses / BK1/MCRS375MA
minImg
BK1/MCRS375MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK1/MCRS375MA
Descrizione:
FUSE BRD MT 375MA 125VAC/VDC AXL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.101
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.66 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm)
Product Status Obsolete
Series Microtron® MCRS
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V