BK250-2000-SZ
YAGEO
Prodotto No:
BK250-2000-SZ
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
PPTC,DISC 26.2MM, 250V 2A
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 250V
Current - Hold (Ih) (Max) 2 A
Height - Seated (Max) 1.291" (32.80mm)
Approval Agency UL
Current - Max 10 A
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.031" L x 0.181" W (26.20mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 400 mOhms
Series BK250
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 100 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 4 A