Casa / Fixed Inductors / BMMN00131360180MX2
minImg
BMMN00131360180MX2
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BMMN00131360180MX2
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.559" L x 0.496" W (14.20mm x 12.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 18 µH