BN074I0103K--
KYOCERA AVX
Prodotto No:
BN074I0103K--
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.366" L x 0.130" W (9.30mm x 3.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BN
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF