BN274I0106K--
KYOCERA AVX
Prodotto No:
BN274I0106K--
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 10UF 10% 400VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BN
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF