BP5034B20
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
BP5034B20
Produttore:
Rohm Semiconductor
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 20V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 20V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.11" L x 0.39" W x 0.62" H (28.2mm x 10.0mm x 15.7mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 80mA
Number of Outputs 1
Series BP5034
Power (Watts) 2 W
Type Enclosed
Line Regulation 20mV
Package / Case 10-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 72%
Mfr Rohm Semiconductor
Features -
Load Regulation 50mV
Package Tray
Voltage - Input 80 ~ 138 VAC