Casa / Fixed Inductors / BPAL00060630331T00
minImg
BPAL00060630331T00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPAL00060630331T00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 330 µH