Casa / Fixed Inductors / BPAS00080845270M00
minImg
BPAS00080845270M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPAS00080845270M00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 27 µH