Casa / Fixed Inductors / BPCF001010657R2TAE
minImg
BPCF001010657R2TAE
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPCF001010657R2TAE
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Inductance 7.2 µH