Casa / Fixed Inductors / BPCF00131355100T00
minImg
BPCF00131355100T00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPCF00131355100T00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.5mOhm
Inductance 10 µH