Casa / Fixed Inductors / BPDR00040416100T00
minImg
BPDR00040416100T00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPDR00040416100T00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 10 µH