Casa / Fixed Inductors / BPRR00101031121M00
minImg
BPRR00101031121M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPRR00101031121M00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 890mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 754mOhm Max
Inductance 120 µH