Casa / Fixed Inductors / BPSA00070748150M00
minImg
BPSA00070748150M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPSA00070748150M00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.53 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62.4mOhm Max
Inductance 15 µH
Series BPSA
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz