Casa / Fixed Inductors / BPSF00060628101M00
minImg
BPSF00060628101M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPSF00060628101M00
Pacchetto:
2424
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 100 µH