Casa / Fixed Inductors / BPSY00130951100M00
minImg
BPSY00130951100M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BPSY00130951100M00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max
Inductance 10 µH
Series BPSY
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz