BQ024D0274J
KYOCERA AVX
Prodotto No:
BQ024D0274J
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BQ
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.27 µF