Casa / Fixed Inductors / BSCH000603031N2S00
minImg
BSCH000603031N2S00
Pulse Electronics
Prodotto No:
BSCH000603031N2S00
Produttore:
Pulse Electronics
Pacchetto:
0201
Descrizione:
FIXED IND 1.2NH 450MA 120MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 1.2 nH
Series BSCH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz