Casa / Fixed Inductors / BSCH001005053N9SSM
minImg
BSCH001005053N9SSM
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BSCH001005053N9SSM
Pacchetto:
0402
Descrizione:
INDUCTOR RF
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 3.9 nH
Series BSCH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz