Casa / Fixed Inductors / BSCL00201212150K00
minImg
BSCL00201212150K00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BSCL00201212150K00
Pacchetto:
0805
Descrizione:
INDUCTOR RF
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 30 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 15 µH
Series BSCL
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 19MHz