Casa / TRIACs / BT236X-600F,127
minImg
BT236X-600F,127
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
BT236X-600F,127
Descrizione:
TRIAC 600V 6A TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 25 mA
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 600 V
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 6 A
Base Product Number BT236
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A