Infineon Technologies
Prodotto No:
BTS5590GXUMA1
Produttore:
Pacchetto:
PG-DSO-36-34
Batch:
-
Descrizione:
IC LED DRIVER RGLTR SPI 36DSO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Applications | Automotive |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PG-DSO-36-34 |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 5 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 36-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 28V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Frequency | 1MHz |
| Dimming | SPI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | BTS5590 |