Casa / Fixed Inductors / BWVF002016121R5T00
minImg
BWVF002016121R5T00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BWVF002016121R5T00
Pacchetto:
0806
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.44A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 1.5 µH